Varlığın gayesi...Yaratılışın neticesi ALLAH'a iman etmektir. Bu da ALLAH'ı tanımakla, bilmekle mümkündür. "En Önemli" yi belirlemek için ölçü olarak neyi kabul edersek edelim, sonuç değişmeyecektir. "En Önemli" şey ALLAH'ı tanımak, bilmek ve O'na iman etmektir. Bir grup gönüllü müslüman hanım ve erkek yukarıda belirtilenlere "Bizim de bir katkımız olsun ve bu katkı ahirette Rabbimizin huzurunda divan durduğumuz vakit, bize yüz aklığı olsun!" dediler. İşte bu sayede "ALLAH'ı Bilmek" sitesi, ALLAH'ın lütfuyla var oldu. Bütün Hamdler, ezelden taa ebede kadar her kim tarafından ve her kim için yapılıyor olursa olsun, sadece O'na aittir. Çünkü bütün varlık O'nun lütfudur.
                                                                                                                      "ALLAH'I BiLMEK Gönüllüleri"

Hakkımızda

Buraya Biz kimiz detayları yazılır ve kurumsal menu altında sürekli durabilir. Aşağıdaki yazı tamamen örnek olarak konmuştur.

DOSTELİ 2004 Şubat’ında bir grup Bağdat Caddeli genç tarafından kuruldu. Bu insanlar, İslam’a oldukça uzak bir çevrede ALLAH’ın (Şanı En Yüce) bir lütfu olarak, dinlerini tanıma olanağını bulmuşlar; biraz tanıyınca, sevmişler ve ellerinden geldiğince bir Müslüman olarak yaşamaya başlamışlardı. Fakat istediler ki kendi yaşamlarına anlam kazandıran bu güzellikler daha çok sayıda insan tarafından da tanınsın, sevilsin, yaşansın… İşte bu istek “DOSTELİ”nin yola çıkış noktası oldu ve ALLAH’ın (Şanı En Yüce) izniyle de hep böyle kalacak… Sonra “DOSTELİ”ni oluşturan temel nitelikler belirlendi;

  • İslam, Kur’an’ın anlattığı, Hz. Muhammed’in (O’na Binler Selam) öğrettiği, 14 asır boyunca bütün İslam dünyasının bildiği, algıladığı ve yorumladığı şekliyle anlaşılacak, son zamanlarda sayıları giderek artan modernist, reformcu vb. sapık anlayışlardan uzak kalınacak. İnsanımız da bu tür çıkışlara karşı uyarılacak,
  • Hz. Muhammed’in (O’na Binler Selam) çizdiği anlayış içerisinde yer alan bütün İslami alt kimliklere saygılı ve dost olunmakla beraber, sadece Hz. Muhammed’in (O’na Binler Selam) önderliğinde sıradan bir Mü’min ve Müslüman olmakla yetinilecek,
  • Toplumumuzun İslam’a uzak kesimlerinden başlanarak bütün insanımıza dinimizin temel değerleri (ALLAH (Şanı En Yüce), Hz. Muhammed (O’na Binler Selam), Kur’an gibi) tanıtılmaya çalışılacak,
  • Bu iş İslam’ın özünde yer alan Cemal ve Celal dengesine dayalı bir sunumla yapılacak.
  • Ve bütün bu sayılanlar, İslam’ın onuru göz önünde bulundurularak yerine getirilecek. Bu onur titizlikle korunacak. İslam’ın sevgisi, güleryüzü gösterilmeye çalışılırken, her ne pahasına olursa olsun başkalarının beğenisini kazanma, herkesten alkış almaya çalışma onursuzluğundan da uzak durulacak.

Evet, bu prensipler üzerinde dolu dolu on yıl geçirildi. “DOSTELİ” büyüdü, tanındı… Sevildi… Takdir edildi… İslam’ın temel değerlerini anlatan çeşitli DOSTELİ yayınları geçen on yıl boyunca milyonlarca insanımıza ulaştırıldı.

Bize gördürdüğü bu şerefli görevden ötürü Rabbimize (Şanı En Yüce) hamdediyoruz…

 

Suspendisse nec facilisis nunc. Nam scelerisque a justo cursus consectetur. Nullam dapibus purus vitae enim vulputate, nec semper odio auctor. Mauris nisl lorem, imperdiet non imperdiet ac, venenatis nec lorem. Fusce velit orci, dictum vitae purus ullamcorper, dictum fermentum lorem. Praesent ac lacinia tortor, ut aliquet dolor. Morbi ac metus at tellus tincidunt accumsan. Nam in ante volutpat tortor hendrerit aliquam quis at erat. Nulla viverra lorem et ligula porta, non eleifend tortor pharetra. Donec ut mauris quis est hendrerit feugiat a a tortor. Ut mollis, odio ac ultricies convallis, leo eros viverra nisl, non dictum erat turpis id velit. Maecenas tempor diam diam, quis volutpat risus hendrerit a. Sed dignissim elit vel tincidunt cursus. Fusce vitae congue justo.

Curabitur sollicitudin enim ac urna tempor auctor. Aenean et facilisis est. Duis fermentum, arcu eget pellentesque egestas, urna erat lobortis nisi, mattis consectetur tortor elit in nisl. Quisque fringilla pulvinar neque, a congue nisl consectetur id. Phasellus auctor placerat urna eget malesuada. Quisque tempor est ut eros sollicitudin facilisis. Maecenas quis enim molestie, tempor arcu eu, aliquet odio. Donec vel metus enim. Pellentesque fringilla nunc mauris, vel tempor massa vehicula vitae. Sed imperdiet, lorem eu rutrum tincidunt, turpis eros ornare quam, et elementum risus nibh at ipsum. Fusce id euismod dui.

Cras sit amet aliquet massa, at consequat quam. Proin gravida, purus id porttitor sagittis, dui urna tempus nisi, vitae tempus est arcu nec eros. Nulla imperdiet quam nisl, sed pellentesque elit posuere sit amet. Nullam mollis urna quis elit lacinia ullamcorper. Etiam commodo justo sed arcu aliquet, a ultrices sapien ullamcorper. Cras pharetra rutrum sapien at adipiscing. Aliquam sollicitudin tellus a massa adipiscing dictum. Phasellus felis nisl, porta ac condimentum eu, faucibus a sem.

Morbi ut metus posuere, mollis tortor eget, pretium orci. Cras sed sodales est, et dictum odio. Morbi iaculis luctus quam, eget cursus diam tristique quis. Donec sed condimentum magna, quis faucibus diam. Curabitur malesuada elit non libero congue rhoncus. Cras non tortor vel magna pulvinar auctor nec sed ipsum. Fusce malesuada commodo neque, quis sodales mauris ultrices a. Nulla eget urna suscipit, interdum orci a, volutpat elit. Maecenas ullamcorper ipsum et justo placerat, eget interdum dolor hendrerit. Phasellus varius varius nibh faucibus molestie. Vivamus mollis semper dolor at varius. Nunc fermentum tincidunt erat, vel facilisis tortor rutrum sit amet. Proin facilisis nulla sit amet orci luctus semper. Nulla luctus dolor in nisl posuere rutrum ac quis ligula.

 

Yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfa Başı